Masáže baňky moxa

Příjemné metody pro uvolnění, relaxaci a regeneraci vaší tělesné energie

procedure-header-image

Projděte si mou nabídku péče o tělo

Ať už vás trápí cokoliv, jisté je, že rozpustit všechny vaše denní stresy dokáže příjemná a uvolňující relaxační masáž. Pro hlubší uvolnění svalových spasmů nabízím čínskou techniku pomocí baněk, která se s relaxační masáží výborně doplňuje. A pro zimní období, celoroční zimomřivost či povšechné vyčerpání doporučuji moxovací metodu s nekouřivými pelyňkovými doutníky.

Cítíte se vyčerpaní, přetažení, často vás bolí hlava a vaše záda i šíje jsou jako z jednoho kusu kamene? Zavítejte ke mně, nechte se hýčkat a užijte si v příjemném a klidném prostředí hodinovou masáž zad a šíje.

Masáž patří mezi výborné regenerační prostředky. Nejenže při ní dochází k odstranění únavy a navození pocitu lehkosti, ale je také osvědčenou technikou a prevencí onemocnění pohybového aparátu.

Masáž působí především na povrch těla. Postupným a správným provedením série hmatů dochází k prokrvení kůže, uvolnění svalů, výměně látek a postupné regeneraci kožních i svalových buněk, čímž se zvyšuje jejich výživa a činnost.

Rozličným, avšak systémovým použitím jednotlivých hmatů, dochází jak ke zklidnění naší mysli, tak i uvolnění a povzbuzení těla. I naše pokožka se stává vláčnou, pružnější a pevnější.

Následující výčet předkládá účinky masáže na naše tělo i mysl:

  • prokrvuje pokožku, svalový, vazivový aparát a také vnitřní orgány, čímž startuje příznivé účinky na krevní a lymfatický oběh
  • ovlivňuje celkovou kondici a obranyschopnost organismu
  • odstraňuje ochablost, ztuhlost a bolestivost svalstva
  • uvolňuje mysl a pomáhá obnovit síly nejen fyzické, ale i duševní
  • pomáhá při eliminaci nežádoucích stavů jako stres, bolest hlavy nebo nespavost
  • dochází ke zrychlení látkové výměny, vytlačení odpadních látek do kapilárního a lymfatického řečiště

Skvělým doplňkem k masáži je uznávaná starověká čínská metoda zvaná baňkování. Používá se však i samostatně a to především na onemocnění a problémy pohybového aparátu. Velmi vhodná je tato technika také při onemocnění trávícího a dýchacího aparátu, ale i ke zmírnění jiných vnitřních obtíží.

Klasické teorie popisují efekt baňkování v regulaci toku krve a čchi. Má napomáhat vytažení škodlivin (vítr, chlad, horko, vlhko) na povrch a jejich vyloučení. Otevírá kožní póry a umožňuje eliminaci škodlivin.

Přikládáním zahřátých skleněných nádobek se vytvoří podtlak, který způsobí jejich přisátí na pokožku. Baňky se přikládají na určená místa (reflexní zóny, akupunkturní body) nebo se užívají k masáži, k tzv. masážnímu baňkování, jehož popularita vzrostla v poslední době po celém světě.

Účinky baňkování se daji shrnout zhruba do následujících bodů:

  • zrychluje metabolismus v kůži, zlepšuje činnost potních a mazových žláz, zvyšuje přísun živin ke tkáním
  • podporuje regeneraci kůže a zvyšuje její odolnost vůči různým škodlivinám
  • podtlakem stimuluje krevní i lymfatický oběh – zvýšený průtok krve znamená zvýšení teploty v kůži a ve svalech
  • u kloubů bylo pozorováno zvýšení sekrece synoviální tekutiny, baňkování odstraňuje spasmy kolem postiženého kloubu
  • stimuluje vnitřní orgány, zvyšuje peristaltiku, motilitu gastrointestinálního traktu, zlepšuje trávení a vstřebávání živin
  • stimuluje nervová zakončení

Trápí-li vás dlouhotrvající chronické potíže spojené s chladem, jako například stále studené končetiny či oblast beder, únava, opakované nastydnutí, nekončící rýma, onemocnění dýchacích cest či poruchy trávícího traktu, ideálním pomocníkem, obzvláště v chladném zimním období, je moxa.

Slovo moxa pochází z japonštiny a vzniklo spojením slov MO a KUSA, čili spálená bylina. Základem je tyčinka z pelyňkového vlákna, která se nechá doutnat, a tím vyvíjí sálavé teplo. Hořící doutník se přiblíží k tělu tak, aby byla aplikace příjemná. Nedotýká se kůže, od těla je vzdálen asi dva centimetry a zahřívá příslušný bod či celou oblast. Teplo pelyňku prostupuje tělem do hloubky, vstupuje do akupunkturních drah, doplňuje energii, podporuje oběh, rozhání chlad a chladové bolesti. Hluboko prohřívajícím teplem se uvolňují akupunkturní dráhy a aktivizují akupunkturní body, čímž se znovu nastoluje rovnováha toku vitální energie a v důsledku toho i schopnost těla napravovat sebe sama a čelit škodlivinám.

Metoda moxování se používá zejména na tyto obtíže:

  • nadměrná citlivost na chlad v kterémkoli věku, při chladných končetinách, pro lokální prohřátí míst, na kterých je pociťován chlad (klouby, šlachy i svaly)
  • chronické vyčerpání, slabost, únavový syndrom
  • preventivně při sklonu k častému nachlazení, poruchách imunity, zahlenění, pro doplnění tepla namáhanému organismu (sportovci, osoby pracující v chladu), k obecné podpoře zdraví a k dodání energie
  • revmatické bolesti zhoršující se v chladu, artritidy, záněty šlach (tendinitidy), natažené svaly, poranění ze sportu
  • astma chladného typu
  • bolesti břicha a žaludku (ustupující teplem), průjmy zhoršované chladem nebo chladnými potravinami, trávicí obtíže zhoršované chladem nebo chladnými potravinami
  • anuréza (nemožnost močení) zhoršovaná chladem, enuréza (bezděčné pomočování) zhoršovaná chladem, zadržování vody v organismu, otoky zhoršované chladem, časté močení starých lidí z důvodu prázdnoty yangu ledvin
  • děložní krvácení z nedostatku energie, neplodnost, impotence (pokud jsou zapříčiněny chladem), bolestivá menstruace, menstruační křeče

 

Rezervujte si čas na svoji  masáž

Masáže domlouvám s klienty na osobní úrovni. Každého trápí něco trochu jiného, a proto se klientům snažím přizpůsobit.

 

 

 

TerapieTCM.cz - Radka Halamková, Dis. © 2017-2024 Všechna práva vyhrazena.
S láskou vyrobeno pro sestřičku od Allodium.eu Běží na Wordpress
WordPress